PostWysłany: Pią 14:21, 08 Sie 2008    Temat postu: Regulamin Ligi

Dywizja 1 - 11 punktów, zasada Crawforda, kostka dublująca.
Dywizja 2 - 9 punktów, zasada Crawforda, kostka dublująca.
Dywizja 3 - 7 punktów, zasada Crawforda, kostka dublująca.

Serwer

Zalecanym serwerem jest Piranhazone (pokój EUROGAMMON), ale jeżeli OBAJ gracze zgodzą się grać na innym serwerze, to nie ma przeszkód.

Rozpoczęcie i zakończenie sezonu

Każdy sezon trwa 1 miesiąc i 25 dni a rozpoczyna się pierwszego dnia pierwszego miesiąca, a kończy dwudziestego piątego dnia drugiego miesiąca (niezależnie od tego czy miesiąc ma 28, 29, 30 czy 31 dni).

Po zakończeniu każdego sezonu, wszyscy zawodnicy otrzymają Email od dyrektora ligi z datami rozpoczęcia i zakończenia kolejnego sezonu, terminami zgłaszania i rozpatrywania walkowerów oraz listą graczy biorących udział w danym sezonie.

Po zakończeniu sezonu gracze z dwu pierwszych miejsc w dywizji 2 awansują do dywizji 1, natomiast gracze z czterech ostatnich miejsc w dywizji 1 spadną do dywizji 2.

Reguła 40% aktywności

Gracze, którzy w danym sezonie nie rozegrają przynajmniej 40% meczów, nie będą mogli grać w kolejnym sezonie (kara za brak aktywności). Po tej przymusowej przerwie, będą mogli wrócić do ligi, rozpoczynając grę w najniższej dywizji.
40% spotkań należy rozegrać do 15 dnia drugiego miesiąca sezonu.

UWAGA: Mecze graczy, których aktywność nie przekroczyła 40%, będą zresetowane i potraktowane jako walkowery (niezależnie od tego, czy gracze ci wygrali czy przegrali) - przeciwnicy z ich dywizji otrzymają po 3 punkty za wygraną walkowerem.

Umawianie się na mecz

Po rozpoczęciu sezonu, należy wysłać maile do przeciwników i podać przynajmniej kilka propozycji terminów meczu.

Jeżeli w ciągu 3 tygodni gracz nie otrzyma odpowiedzi od przeciwnika, może poprosić o uznanie zwycięstwa walkowerem (patrz też: Walkowery).

Utrata połączenia w trakcie meczu

Jeżeli gracz utraci połączenie w trakcie meczu, przeciwnik jest zobowiązany odczekać pełne 15 minut na jego powrót. W przypadku, gdy gracz nie powróci, przeciwnik może poprosić o uznanie zwycięstwa walkowerem (patrz: Walkowery).

Wznowienie meczu

Należy wziąć pod uwagę, że nie na wszystkich serwerach przerwane mecze są zapisywane.

W przypadku PiranhaGammon, przerwane mecze są zapisywane na serwerze przez 7 dni i widoczne wyłącznie dla graczy, którzy mecz przerwali.

Jeżeli jednak mecz nie został zapisany (np. na innym serwerze niż PiranhaGammon) lub od jego przerwania minęło więcej niż 7 dni, to gracze mają obowiązek wznowić grę w taki sposób, aby wynik sprzed przerwy nie uległ zmianie.

Przykład: jeżeli mecz 9 punktowy został przerwany przy stanie 7:7 i obydwaj zawodnicy nie mają co do tego żadnych wątpliwości, powinni oni rozpocząć nowy mecz do 9 punktów i oddać sobie nawzajem po 7 punktów, a następnie kontynuować grę.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z kapitanem drużyny lub jego zastępcą.

4. różnicy małych punktów (patrz: przykład 1 i 2 poniżej), jeżeli remis, to:

5. sumy wygranych małych punktów (patrz przykład 2 poniżej), jeżeli i tu dojdzie do nietypowego już remisu, to o prowadzeniu w rankingu będzie decydować:

6. kolejności zgłoszeń wyników - gracz, który wcześniej zgłosi swoje ostatnie zwycięstwo, wygra z graczem, który zgłosi je później.

Przykład 1 - różnica małych punktów jest obliczana w następujący sposób: jeżeli gracz A zgłosił następujące wyniki: 11:5, 7:11, a gracz B: 11:5 i 8:11, to różnica punktów dla gracza A wyniesie:

(11+7)-(5+11)=18-16=2,

natomiast dla gracza B:

(11+8)-(5+11)=19-16=3.

W ten sposób gracz B (3 pkt) wygra z graczem A (2 pkt).

Przykład 2 - suma wygranych małych punktów będzie decydowała, tylko jeśli różnica małych punktów będzie taka sama. Na przykład gracz C zgłosił następujące wyniki: 12:1, 0-11, 11-10, a gracz D: 11-5, 11-5, 0-11. Dla obydwu różnica małych punktów wynosi 1

gracz C: (12+0+11)-(1+11+10)=23-22=1

gracz D: (11+11+0)-(5+5+11)=22-21=1,

ale suma wygranych małych punktów jest większa u gracza C (23 wygrane małe punkty), więc obejmie on prowadzenie przed graczem D (22 wygrane małe punkty).

Walkowery

Wnioski o uznanie zwycięstwa walkowerem można przysyłać od 20. do 25. danego miesiąca kończącego sezon.

Prośby o uznanie zwycięstwa walkowerem mogą przysyłać następujące osoby:
1. gracze, którym nie udało się rozegrać meczu pomimo prób skontaktowania się z przeciwnikiem;
2. gracze, którzy w przeciągu 3 tygodni od rozpoczęcia sezonu nie otrzymali odpowiedzi na swoje maile z proponowanymi terminami rozegrania meczu;
3. gracze, których przeciwnicy nie stawili się na mecz w ustalonym wcześniej terminie (plus 15 minut) i nie skontaktowali się w celu ustalenia nowego terminu;
4. gracze, których przeciwnicy nie zgodzili się na grę na zalecanym serwerze (Rengames) i którzy nie mają możliwości gry na innych serwerach lub nie znaleźli innego serwera, na który obydwaj by się zgodzili.

Aby prośba o uznanie zwycięstwa walkowerem została zaakceptowana, powinna być poparta dokumentacją.
Do dokumentacji zalicza się kopie maili z proponowanymi dniami rozegrania meczów (wraz z datą wysłania) i/lub fragmenty przerwanych meczów wraz z kopiami maili, w których został ustalony termin gry. W szczególnych przypadkach walkowery mogą (choć nie muszą) być uznane na podstawie screenów czatów (kopie czatów nie będą brane pod uwagę!).

UWAGA: Walkowery nie będą przyznawane graczom, którzy skontaktowali się ze sobą po upływie 3 tygodni drugiego miesiąca sezonu. Jeżeli mecze tych graczy zostały zaplanowane, ale nie zostały zagrane lub doszły do skutku, ale zostały przerwane, żaden z graczy nie otrzyma punktów, a mecz zostanie anulowany.
Nie dotyczy to graczy, którzy skontaktowali się ze sobą najpóźniej w przeciągu pierwszych 2 tygodni drugiego miesiąca sezonu i ustalili termin meczu na ostatni tydzień sezonu.

Ostatnio zmieniony przez EU_PLc_Witch dnia Nie 17:55, 17 Paź 2010, w całości zmieniany 3 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum "Polskie Orły" Strona Główna -> Najlepsza z Lig Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)